Spot DDB i TYRKA STUDIO / ONKO-OLIMPIADA 2008


Wspólnymi siłami i absolutnie charytatywnie Agencja Reklamowa DDB wraz z Domem Produkcyjnym Tyrka Studio, przygotowały kampanię telewizyjną na rzecz Fundacji Spełnionych Marzeń, promującą II Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "ONKO-OLIMPIADA 2008".

Wyprodukowany został spot telewizyjny w wariantach 45, 60 i 90-sekundowych. Spot metaforycznie przedstawia zmagania dzieci z chorobą, poprzez ich bieg przez miasto, zaczynający się w szpitalu, a kończący na bieżni stadionu - symbolizując tym walkę o normalne życie. Zdjęcia do filmu trwały 26 godzin i odbywały się w 14 lokalizacjach w całej Warszawie (m.in. na obiektach warszawskiego AWF, stadionie Skra i Moście Gdańskim). W czasie dwóch dni nakręcono 40 ujęć. W spocie wzięło udział ponad 30 dzieci. W filmie wykorzystano przebój Barryego Louisa Polisara "All I Want Is You" znany z filmu "Juno" (reż. Jason Reitman). Głosu udzielił Dariusz Szpakowski.

Kampania wystartowała 1 września. Spot emitowany jest na antenie TVP2 (patron medialny "ONKO-OLIMPIADY 2008") i TV PLUS (partner medialny) oraz w tematycznych kanałach: Extreme, E! oraz MTV i VIVA.