Centrum Rehabilitacji Społecznej to miejsce stworzone przez Fundację Spełnionych Marzeń z myślą o dzieciach i młodzieży, które wymagają fachowej pomocy w dochodzeniu do pełnego zdrowia po przejściu choroby nowotworowej.


Centrum Rehabilitacji Społecznej działa od 2010 roku i jest pierwszym w Polsce ośrodkiem ukierunkowanym na potrzeby osób chorych onkologicznie. Ośrodek oferuje szeroki wachlarz zajęć dedykowanych zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W tym miejscu chorzy, którzy są w trakcie lub po zakończonym leczeniu, mogą uczestniczyć w turnusach rehabilitacji ruchowej oraz w psychoonkologicznych terapiach grupowych. Do tej pory odbyło się około 200 turnusów pod okiem rehabilitantek Instytutu Matki i Dziecka.

Dla kogo i dlaczego? Czy taki turnus będzie dla mnie odpowiedni i czy mi pomoże?

 

Osoby, które zakończyły leczenie onkologiczne są zagrożone m. in.
- zaburzeniami neurobiologicznymi,
- kardiotoksycznością,
- zbyt dużym przyrostem masy ciała,
- zaburzeniami mineralizacji kości,
- czy też trwałą niepełnosprawnością wynikającą z amputacji kończyn dolnych lub górnych, czy też wszczepieniem endoprotezy.

Wynikiem tego może być ogólny spadek wydolności organizmu oraz aktywności i sprawności ruchowej, ale także nadmierny spadek kondycji psychicznej.

Praca nad kondycją psychiczną i fizyczną muszą iść w parze, aby przynieść zamierzone rezultaty. W Centrum Rehabilitacji Społecznej pacjenci pod okiem specjalistów pracują nad swoją sferą emocjonalną, psychiczną oraz fizyczną. Dodając do tych działań leczenie farmakologiczne zbudujemy fundament procesu leczenia, który zwiększa szansę na całkowite wyleczenie.


Kadra Centrum Rehabilitacji Społecznej

Monika Kowalewska-Bajor, Beata Kowalewska-Nozaki, Ewa BartnikCentrum Rehabilitacji Społecznej
ul. Oleandrów 6;
WARSZAWA

mgr Monika Kowalewska-Bajor 603 322 558
e-mail:
fundacja@spelnionemarzenia.org.plVII Turnus Rehabilitacyjny

Kolejny turns rehabilitacyjny za nami! W dniach 8-14 czerwca w fundacyjnym Centrum Reahbilitacji Społecznej Fundacji Spełnionych Marzeń odbył się ósmy w tym roku dwutygodniowy turnus. Turnusy dedykowane są dzieciom i młodzieży po zakończonym leczeniu onkologicznym. Fundacja...
Więcej

VIII Turnus Rehabilitacyjny

Kolejny turns rehabilitacyjny za nami! W dniach 19-30 czerwca w fundacyjnym Centrum Reahbilitacji Społecznej Fundacji Spełnionych Marzeń odbył się ósmy w tym roku dwutygodniowy turnus. Turnusy dedykowane są dzieciom i młodzieży po zakończonym leczeniu onkologicznym. Fundacja...
Więcej

IX Turnus Rehabilitacyjny

Kolejny turns rehabilitacyjny za nami! W dniach 3-14 lipca w fundacyjnym Centrum Reahbilitacji Społecznej Fundacji Spełnionych Marzeń odbył się dziewiąty w tym roku dwutygodniowy turnus. Turnusy dedykowane są dzieciom i młodzieży po zakończonym leczeniu onkologicznym. Fundacja korzysta...
Więcej