Nagrody i wyróżnienia


Order Świętego Stanisława II Klasy z Gwiazdą 2014

11 maja 2014 w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie odbyła się uroczystość nadania Orderu Świętego Stanisława Tomaszowi Osuchowi – prezesowi Fundacji Spełnionych Marzeń. Oficjalna ceremonia odbyła się po uroczystej mszy celebrowanej przez Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Order Świętego Stanisława Biskupa Męczennika to historyczny polski order ustanowiony 7 maja 1765 r. przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

 


 

Złota Kropla Rosy 2012

19 marca w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala finalizująca ogólnopolski plebiscyt "Złote Krople Rosy" zorganizowany przez Fundację "Rosa" w ramach kampanii "Rak. To się leczy!".


Fundacja Spełnionych Marzeń nominowana była w dwóch kategoriach. Z przyjemnością informujemy, iż Fundacja Spełnionych Marzeń została zwycięzcą w kategorii Kampania/ Akcja społeczna najbardziej zaangażowana w walkę z rakiem w roku 2012 w Polsce i otrzymała piękną statuetkę "Złotej Kropli Rosy".


Po raz pierwszy od rozpoczęcia akcji spotkali się wszyscy współtworzący tę kampanię: ambasadorzy, organizacje onkologiczne, stowarzyszenia pacjentów onkologicznych, partnerzy i patroni, a także artyści, którzy wzięli udział w projekcie muzycznym "Krople Rosy. Muzyka Nadziei". Galę poprowadził Tomasz Kammel, a wśród osób wręczających statuetki znaleźli się m.in. Katarzyna Grochola i Jerzy Stuhr.


Fundacji Rosa składamy gorące gratulacje za przeprowadzenie tak niezwykle ważnej i potrzebnej kampanii edukacyjnej i jednocześnie dziękujemy za piękne wyróżnienie :-)
 

 

Order Uśmiechu 2012

W dniu 26 października 2012 roku na jesiennym posiedzeniu Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu przyznane zostały Ordery Uśmiechu Małgosi i Tomkowi Osuchom - założycielom Fundacji Spełnionych Marzeń. Ordery przyznano na wniosek dzieci z chorobami nowotworowymi, będącymi pod opieką Fundacji Spełnionych Marzeń. Oficjalna uroczystość nadania tytułów Kawalerów Orderu Uśmiechu odbyła się podczas otwarcia ogólnopolskiego Centrum Rehabilitacji Społecznej FSM w dniu 21 stycznia 2013 r. Ceremonię poprowadził Przewodniczący Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu - Rzecznik Praw Dziecka - Pan Minister Marek Michalak, przy udziale Sekretarza Kapituły Barbary Kolago oraz Członka Kapituły - reprezentanta Sudanu - Adila Abdula Aati. Asystentami ceremonii byli oczywiście nasi mali podopieczni. Nadanie odbyło się zgodnie z przyjętym ceremoniałem po pasowaniu różą i wypiciu soku z cytryny wyciśniętym przez dzieci.


Wśród Kawalerów Orderu Uśmiechu są takie osobistości jak: Ojciec Święty Jan Paweł II, Dalajlama, Matka Teresa z Kalkuty, Tove Janson- twórczyni Muminków i Astrid Lindgren autorka Pipi Langstrum, prezydentowa RP Jolanta Kwaśniewska, pisarka Ewa Szelburg Zarembina, a od września 2002 roku także Joanne Rowling.

 


 

Perły Medycyny 2011

29 października 2011 roku w warszawskim Hotelu Gromada odbyła się wielka Gala "Polska Przedsiębiorczość 2011", podczas której rozdano nagrody piątej edycji konkursu "PERŁY MEDYCYNY". Statuetki i dyplomy trafiły do najlepszych zakładów opieki zdrowotnej i firm działających na rynku medycznym. Tradycją konkursu stało się również nagradzanie instytucji non-profit, które dzięki dobrej woli i empatii pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują. Decyzją Kapituły i Organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Medycznego "PERŁY MEDYCYNY" w tegorocznej edycji statuetką i dyplomem "Za szczególną wrażliwość na ludzkie potrzeby oraz nieocenioną pomoc w ratowaniu życia" uhonorowano:
  • Fundację Spełnionych Marzeń - Małgorzaty i Tomasza Osuchów
  • Fundację Ewy Błaszczyk "AKOGO?"
 


 

Bursztynowa Róża 2010

W dniu 29 września 2010r. podczas uroczystego otwarcia targów Złoto Srebro Czas Małgorzata i Tomasz Osuchowie zostali uhonorowani Bursztynową Różą. To niezwykłe wyróżnienie, bo i niezwykłe osoby ją otrzymały w latach poprzednich. Pierwszą laureatką tego wyróżnienia w 2008r. była Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, która na swą następczynię wyznaczyła w ubiegłym roku Panią Jadwigę Czartoryską - prezesa Fundacji Orange
 

 

Kryształowe Zwierciadła 2010

W dniu 25.06.2010 r. w ogrodach Królikarni odbyła się uroczysta Gala "Kryształowych Zwierciadeł 2010". Już po raz piętnasty miesięcznik "Zwierciadło" nagradza ludzi dialogu, których charakteryzują takie cechy jak odwaga, bezkompromisowość, serce otwarte na problemy potrzebujących, przywracanie wiary w czystość polityki. W tym roku tą prestiżową nagrodą zostali uhonorowani Małgorzata i Tomasz Osuchowie - założyciele "Fundacji Spełnionych Marzeń", Henryka Krzywonos-Strycharska oraz Profesor Jerzy Buzek - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który otrzymał Nagrodę Specjalną Kryształowych Zwierciadeł.

"Szanowni Państwo, to dla nas nagroda szczególna i niezwykle osobista, a zarazem wielki zaszczyt i honor. Kiedy w 2003 r. udzieliliśmy pierwszego wywiadu właśnie do Miesięcznika "Zwierciadło", byliśmy na początku naszej nowej drogi życia, podczas której uczyliśmy się jak samemu żyć, ale również jak pomóc innym, którzy walczą o życie swoich dzieci. Rozmowa, którą przeprowadziła z nami Pani Alina Gutek stanowiła swoisty rodzaj oczyszczenia naszych dusz, dająca również przekonanie, że dokonaliśmy najwłaściwszego wyboru w naszym życiu i jednocześnie impuls do dalszego działania... Pani Alino, za tę rozmowę bardzo dziękujemy."
 


 

Złote Krzyże Zasługi 2009

10 czerwca 2009 r. w z inicjatywy Pani Marii Kaczyńskiej - Małżonki Prezydenta RP w Pałacu Prezydenckim odbyła się konferencja pn. "Razem dla dzieci". Konferencji osobiście przewodniczyła Pani Maria Kaczyńska, a udział w niej wzięli: Ewa Junczyk-Ziomecka - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, dr Tomasz Zdrojewski - doradca Prezydenta RP ds. zdrowia oraz przedstawiciele społecznych organizacji pozarządowych działających na rzecz zdrowia dzieci. Konferencję poprowadziła Iwona Schymalla. Wśród zaproszonych organizacji była również Fundacja Spełnionych Marzeń, którą reprezentowali jej założyciele Małgorzata i Tomasz Osuchowie. Po konferencji w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczystość uhonorowania przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego osób zasłużonych za działalność na rzecz chorych dzieci, najwyższymi odznaczeniami państwowymi. Odznaczenia odebrało 25 osób - 9 osób zostało odznaczonych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, 5 Złotym Krzyżem Zasługi, 6 Srebrnym Krzyżem Zasługi i 5 Brązowym Krzyżem Zasługi. Wśród uhonorowanych osób byli Małgorzata i Tomasz Osuchowie, którzy zostali odznaczeni Złotymi Krzyżami Zasługi.

"Bardzo wysoko cenię Państwa działalność. Jesteście bardzo ważni dla społeczeństwa, a zwłaszcza dla najsłabszych obywateli" - mówił Lech Kaczyński wręczając ordery. "Solidarność społeczna powinna odnosić się nie do tych najsilniejszych, ale potrzebna jest przede wszystkim pokrzywdzonym przez los" - mówił Prezydent zapewniając, że będzie starał się pomóc w przełamywaniu problemów natury prawnej, które często utrudniają pracę organizacji pozarządowych.
 

 

Nagroda Św. Kamila 2009

10.02.2009 r. w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II - Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Nagrody Imienia Św. Kamila. Galę uświetnili swoją obecnością przedstawiciele najwyższych władz kościelnych i państwowych, m.in.: o. Arkadiusz Nowak - prowincjał Kamilianów, abp. Józef Kowalczyk - nuncjusz apostolski w Polsce, abp. Kazimierz Nycz - metropolita warszawski, abp. Henryk Hoser - biskup warszawsko-praski, Bronisław Komorowski - Marszałek Sejmu, Ewa Kopacz - Minister Zdrowia, Elżbieta Radziszewska - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Janusz Kochanowski - Rzecznik Praw Obywatelskich, Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka.

Nagroda Imienia Św. Kamila, patrona chorych i pracowników służby zdrowia, została ustanowiona w 2007 roku. Fundacja Spełnionych Marzeń otrzymała Nagrodę Św. Kamila w kategorii "organizacje najbardziej zasłużone w zakresie onkologii dziecięcej".
 


 

Trendy Elle 2005

7 listopada 2005 roku zostały wręczone nagrody Trendy ELLE 2005. Czytelnicy wybrali osoby, które lubią i podziwiają za nieprzeciętne osiągnięcia, za klasę i styl w działaniu. Nagrody przydzielono w kilku kategoriach tj. najlepszy aktor, osobowość TV, najlepszy muzyk, najlepszy projektant mody, kogo kocha Elle, stylowe miejsce oraz ta, na którą najbardziej czekaliśmy: osoba publiczna Właśnie w tej kategorii laureatami zostali Małgosia i Tomek Osuchowie! Moment wręczenia nagrody był niewątpliwie chwilą pełną wzruszenia zarówno dla Małgosi i Tomka jak i dla wszystkich, którzy ich znają. Uroczystego charakteru ceremonii dodawał fakt, iż otrzymali ją z rąk Małgosi Foremniak, która jest z Fundacją od początku jej istnienia.

"Serdeczne dziękujemy wszystkim osobom, które oddały na nas głos. To właśnie Wasze poparcie przyniosło nam najwięcej radości. Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście. Szczególne podziękowania składamy również naszym pracownicom oraz wolontariuszom, ponieważ to dzięki ich ogromnemu sercu i zaangażowaniu udaje nam się tak wiele dobrego zrobić - to jest nasz wspólna nagroda. Małgosia i Tomek Osuchowie